Zuckberg Ve Eşi Eğitim İçin 120 Milyon Dolar Bağış Yaptı

mark-zuckerbergTeknolojik aletlerin gelişmesiyle eğitimde bir hayli okadar gelişti.

Günümüzde henüz ülkemizde tam olarak yaygın olmasada yabancı ülkelerin bazılarında tablet ve bilgisayarlar ile beraber ders işleniyor, tabii bunların değerlerini devlet ödesede bazen ek yardımlara ihtiyaç duyulabiliyor.

Bunun gibi durumlar için Mark Zuckberg yani Facebook kurucusu ve eşi eğitim Milyon Dolar Bağış Yaptı.

İkili San Francisco’daki 2 okulda kullanılmak üzere bağış yaptığını açıkladı, ancak bağış yapılan bölge yüksek gelir düzeyine sahip, bunun yerine gelir düzeyi düşük olan kentlere bağış yapılmasının daha iyi olabilirdi.

Adidas Akıllı Futbol Topu Üretti

Adidas yeni akıllı topunu duyurdu.

Bluetooth bağlantı özelliğine sahip akıllı topun adı miCoach Smart Ball oldu.

İç kısmında özel sensörler bulunan top her vuruşta kullanıcıyı takip ediyor, örneğin top sizin vuruş hızınızdan, falso, rota gibi ölçümleri otomatik olarak yapabiliyor.

Ayrıca top kullanıcıya vuruş teknikleri konusundada tüyolar verebiliyor ayrıca bu veriler akıllı ortam üzerinde deplanıyor, toplanan veriler ise sosyal medya ortamında paylaşılabiliyor.

Şu an için top sadece Apple mağazası üzerinden Amerika, Birleşik Krallık ve Avrupa’da 418$ fiyatıtla satışa sunulmuş durumda.

1-7 Nisan KANSER HAFTASI

Kanser önlenebilir bir hastalıktır! Erken teşhis hayat kurtarıcıdır!

Vücuttaki dokulardan birine ait bir veya birkaç hücrenin normal özelliklerinin dışında bir değişim göstermesi ve kontrolsüz çoğalması ile meydana gelen kanser, çağımızın en önemli hastalıklarından biridir ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ölüm nedenleri arasında ikinci sırada yer almaktadır. Kansere bağlı ölümlerin çoğu bu kontrolsüz çoğalan hücre topluluklarının hayati organlarda oluşturduğu hasarlar ve fonksiyon bozuklukları sonucu geliştiğinden, hastalığın erken dönemde yakalanarak tedavi edilmesi hayati önem taşımaktadır. Bu amaçla çeşitli tarama ve erken tanı yöntemleri geliştirilmiştir. Bu önemli sağlık sorununa kamuoyunun dikkatinin çekilmesi ve toplumun kansere yönelik bilincinin arttırılması amacıyla Nisan ayının ilk haftasında "Kanser Haftası" başlığı altında çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Bu sayede kanserle savaşa yönelik ilginin ve farkındalığın canlı tutulması amaçlanmaktadır.

 

 

Uzaydan tweet atan astronot!

Chris Hadfield 20 yıldır kendi halinde bir astronottu. Fakat son görevi Hadfield'e dünyaca ünlü bir şöhret getirdi.

Uluslararası Uzay Üssüne gönderdiği tweetler bir milyondan fazla kişi tarafından takip ediliyordu.

Hadfield, David Bowie'nin Space Oddity isimli şarkısını uzayda gitarıyla seslendirmesi sonrası gerçek şöhretine kavuştu.

Hadfield’in videosu Youtube'da 20 milyondan fazla kişi tarafından izlendi.

BBC, Hadfield'e uzaydan dünyaya bağlanmanın nasıl bir şey olduğunu sordu.

Okyanuslarda alarm!

İklim değişikliği: Okyanuslarda asitlenme alarmı.

Papua Yeni Gine'nin doğu kıyılarında gözlenen doğal bir süreç, okyanusların geleceğine dair tehlike alarmları veriyor.

Atmosferde artan karbondioksit deniz suyuna karışarak asit oranını arttırıyor.

Okyanus tabanında volkanik karbondioksit baloncukları meydana geliyor ve bu gazın suda çözülmesiyle karbonik asit oluşuyor.

Günde 24 milyon ton karbondioksitin denizler tarafından emildiği, bu bölgede ortaya çıkan sürecin, okyanusların başına gelecekler açısından ipucu verdiği ifade ediliyor.

Apple'a büyük darbe!

Rusya'dan Apple'a büyük darbe.

Rusya İletişim Bakanı Nikolay Nikiforov, Ipad kullanmaktan vazgeçtiklerini Samsung markalı tabletleri tercih edeceklerini bildirdi.

Rus haber ajansı İtar-Tass'ın bildirdiğine göre, Rusya İletişim Bakanı Nikolay Nikiforov "Rusya hükümeti, Ipad tabletler kullanmaktan vazgeçerek, Samsung markalı tabletler kullanacak" dedi.

Nikiforov, hükümetin bu kararının Amerikan şirketi Apple karşı herhangi bir kısıtlama veya yaptırım uygulaması anlamına gelmeyeceğini savundu.

Türkiye dışında ABD ve İsrail’de var!

Savaş uçakları, harp gemileri, saldırı helikopterleri ile tank gibi zırhlı araçları; radara yakalanmalarını önleyerek elektronik olarak hayalet hale getirebilecek bir ürün Türkiye'de geliştirildi.

Türk AR-GE firması TDU Mühendislik ve Danışmanlık’ın yerli imkanlarla geliştirilen kamuflaj ve kompozit prototipleri hava, kara ve deniz sistemlerinin radarda görülmesini zorlaştırıyor.

Firma ürünlerini sergilemek üzere Doha’daki DİMDEX Fuarına hareketinden önce C4Defence’in sorularını yanıtlayan Dr. Recep Öztürk kompozit ürünlerinin yalnızca radar dalgalarını soğurarak radar kesitini azalttığını, iki yönünde farklı renkte desen bulunan kamuflaj malzemelerinin ise hareketli platform ve sabit kurumlarda kullanılabildiğini, her durumda görsel, radar, kızılötesi , anti-termal iz azalttığını açıkladı.

Apple, Çin pazarında güçleniyor!

Apple, dünyanın en büyük akıllı telefon pazarında ilerleme kaydediyor görünüyor.

Son pazar araştırmalarına göre Çin'de Apple'ın pazar payı yeni iPhone 5S'e olan yoğun talebin de etkisi ile geçen yılın dördüncü çeyreğinde hafif arttı.

Araştırma şirketi IDC'ye göre üçüncü çeyrekte yüzde 6 olan Apple'ın Çin'deki pazar payı son çeyrekte yüzde 7'ye yükseldi. Dördüncü çeyrek Apple'ın iPhone 5S ve 5C telefonlarını Çin'de piyasaya sürdüğü Eylül ayından bu yanaki ilk tam çeyrek olma özelliğini taşıyor. Yeni iPhone modelleri ABD ve bazı diğer ülkelerde de aynı gün satışa sunulmuştu. Geçmişte iPhone'lar ABD'de satışa sunulduktan aylar sonra Çin'de piyasaya sürülüyordu.

Günün bombası Facebook'tan!

Günün bombası: WhatsApp, artık Facebook'un!

Facebook, belki de 2014'ün ilk büyük bombasını patlattı! İşte kimsenin beklemediği müthiş hamle.

Facebook, yaptığı resmi açıklama ile, popüler mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı satın aldığını duyurdu. Tam 16 milyar dolar karşılığında gerçekleşen satın alma işlemi sorasında Facebook, dünyanın belki de en popüler mesajlaşma platformunu eline geçirmiş oluyor.

"Bu adımımızla birlikte, dünyaya sunduğumuz iletişim hizmetlerimizin daha da hızlanacağını biliyoruz" şeklinde bir açıklama yapan Facebook, bugüne kadar görülen en önemli satın almalardan birine de imza atmış oluyor.

Bu web sayfasında HTML5 ve CSS3 kullanılmıştır. | Copyright © 2012 FATİH TOPAL