İphone 6 ile çekilmiş en güzel fotoğraflar

iphone 6 1Apple Dünya Galerisi adını verdiği İphone 6 ile çekilmiş fotoğrafları web sitesinin anasayfasında yayınladı.World Mobile Congress 2015 Barselona'da bu fotoğraflar ile yeniden gündeme gelmeye çalıştı.

 

Galaxy S6 Renk Seçenekleri

galaxy6Galaxy S6 ilk aşamada dört renk seçeneğiyle tanıtılacak.


Mobil dünyası son zamanlarda Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtılacak ürünlere odaklanmış durumda. Etkinlik kapsamında Samsung da yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S6’yı görücüye çıkaracak. Telefon hakkında sayısız iddia ve görüntü sızmış durumda ancak telefon hala bir sır ve gizemini korumaya devam ediyor.

AMD, Windows 8.0 Desteğini Tamamen Çekti

amdGünümüzün en yüksek yani Windows içerisinde en yüksek olan sistemi 8.x sürekli güncel kalmak istiyor gibi.

Bugün gelen haberlere göre donanım devi AMD yeni yayınladığı yazılım Catalyst 14.6 Beta için Windows 8.1 istiyor.

Windows 8.1 çoğu Windows 8 yüklü bilgisayarlar tarafından desteklensede 8.0 sürümünde kalmak isteyen kullanıcılar için oldukça kötü bir haber oldu, AMD yaptığı açıklamada bu yeni yazılım sürümünün watch dogs gibi oyunlarda tam performans sunmak için gerekli olduğunu ve 2560×1600  çözünürlükte %25 daha fazla performans sağladığını açıkladı.

Oyun dünyasını birbirine katan oyun için bakalım kaç kişi yeni bilgisayar alacak veya Windows 8.1 destekli bilgisayarını güncelleyecek.

Şirketin bunu kullanıcıların sürekli güncel işletim sistemi kullanmaları için yaptığı tahmin ediliyor.

Micromax’ın Windows Phone Telefonu Üst Düzey Olabilir

Micromax-Windows-PhoneBünyesine çeşitli telefon üreticileri katmak isteyen Microsoft bunu yavaş yavaş başarıyor, şu an için 20 tane Windows Phone telefon üreticisi var ancak bunların sadece 2′si ülkemizde faaliyet gösteriyor.

Bugün gelen haberlere göre Leakster  isimli bir sızıntı kaynağı (yeni) Windows Phone telefon üretecek olan Micromax’ın çıkaracağı üst düzey cihaz hakkında bazı bilgiler verdi.

Leakster’a göre cihaz Snapragon 800 işlemci, 5 inç büyüklüğünde FULL HD ekran, 2GB RAM, 16 GB dahili depolama alanına sahip olacak.

Eğer sızıntı kaynağının söylediği bilgiler doğruysa cihaz Windows Phone işletim sistemine hava katabilir gibi gözüküyor.

Nokia Uygulamaları Artık Microsoft’un

microsoft nokia25 Nisan tarihinde Microsoft’a satılan Nokia cihazlar ve servisler bölümü yavaş yavaş geçişini tamamlamaya başladı.

Bugün Windows Phone mağazasında bulunan Nokia adı altında yayınlanmış olan resmi uygulamalar yayıncı kısmına Microsoft Mobile Oy yazıldı.

Yani artık uygulamalar Nokia’nın elinde değil Microsoft’un elinde, buda kısacası demek oluyorki artık Windows Phone’lu Nokia cihazların herşeyi Microsoft’a ait olmuş oluyor.

Bir diğer dikkat çeken nokta ise Here Drive Ve Here Maps uygulamalarının hala Nokia adı altında yayınlanması oldu.

Windows Phone İçin Resmi Dosya Yöneticisi Yayınlandı

winphoneGeçtiğimiz günlerde kullanıcılar için resmi olarak duyurulan ve Mayıs ayı sonunda mağazaya eklenecek denen resmi dosya yöneticisi geçtiğimiz dakikalarda yayınlandı.

Twitter hesabından tweet atan Windows Phone CEO’su JOE Belfiore resmi uygulamanın yayınlandığını ve Windows Phone 8.1 yüklü cihazlar tarafından indirilebileceğini açıkladı.

Kullanıcılar tarafından büyük bir istekle beklenen ve en büyük eksiklik olarak görülen resmi dosya yöneticisi uygulamasıda sonunda gelmiş oldu.

Bildiğiniz üzere resmi uygulamalar hem güven açısından hemde görsel açıdan diğer uygulamaları büyük bir başarıyla geride bırakıyor, ve kullanıcılar çok sevdikleri 3. parti uygulamaları bırakıp beğenmeselerde resmi uygulamaya geçişlerini elbet yapıyorlar.

Bu web sayfasında HTML5 ve CSS3 kullanılmıştır. | Copyright © 2012 FATİH TOPAL